Atrakcje Pobierowa i okolic

Pobierowo to jedna z najpiękniejszych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem. Położona jest w północno-zachodniej Polsce w gminie Rewal (powiat gryficki).

W Pobierowie na turystów czekają malownicze, piaszczyste plaże i błękitne morze. Kąpielisko od lat wyróżniane jest certyfikatem „Błękitna Flaga” za spełnienie najwyższych standardów czystości wody i bezpieczeństwa plażowiczów. W wysokim sezonie, turyści mogą wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, festynach rodzinnych oraz imprezach sportowych. Latem, centrum Pobierowa tętni życiem. Znajdują się tu restauracje, puby i bary, serwujące zarówno nadmorskie specjały, jak i tradycyjne, domowe obiady. Aktywni wczasowicze jeżdżą na rowerze, biegają, pływają i surfują. Niedaleko naszych apartamentów znajdują się nowoczesne boiska i korty do tenisa, liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, a także wypożyczalnie rowerów i gokartów.


Polecane atrakcje

Latarnia morska w Niechorzu

To XIX-wieczna latarnia, położona na wysokim klifie. Posiada taras widokowy na wysokości 37 m (200 schodów), skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Wybrzeże Rewalskie. Przy wejściu do latarni znajduje się stary ogród, kryjący wiele tajemnic. Obiekt jest dostępny cały rok.
Więcej na http://www.niechorze.pl/atrakcje/latarnia-morska-3


Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

U podnóża latarni morskiej w Niechorzu działa Park Miniatur Latarni Morskich, w którym można obejrzeć i poznać historię wszystkich latarni polskiego wybrzeża – w skali 1:10, z najdrobniejszymi detalami, w otoczeniu zieleni. Do dyspozycji zwiedzających pozostają przewodnicy.
Więcej na https://park-miniatur-latarni.pl/pl


Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Muzeum powstało z inicjatywy lokalnej ludności, a jego głównym pomysłodawcą jest rybak, Henryk Gmyrek. Obiekt umożliwia obcowanie z kulturą rybacką. Wśród eksponatów znajdują się narzędzia połowowe, łodzie, okazy ryb, dokumenty oraz fotografie związane z rybołówstwem.
Więcej na http://muzeumniechorze.pl/


Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Nadmorska wąskotorówka zabiera turystów w fascynujących podróż w czasie, umożliwiając przejażdżkę koleją po wąskich torach – dokładnie tak, jak w 1896 roku, gdy kolej wyruszyła w swoją pierwszą trasę. Dzisiaj, wąskotorówką można udać się w wiele ciekawych miejsc.
Więcej na http://www.kolej.rewal.pl/


Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowiu

W Pustkowie, 10 min. spacerem plażą od naszych apartamentów, znajduje się wierna kopia krzyża z Giewontu. Replika powstała z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II: "... jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie..."
Więcej na http://www.pustkowo.com.pl/atrakcje/baltycki-krzyz-nadziei/


Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Gotycki kościół pw. św. Mikołaja został wzniesiony na środku Trzęsacza w XIII w. W XV w. przebudowano go z drewnianego na murowany. W wyniku procesów erozyjnych, burz, wiatrów i rosyjskich najazdów z obiektu pozostały tylko ruiny, które dzisiaj przyciągają turystów z całego świata.
Więcej na http://www.trzesacz.pl/atrakcje/ruiny-gotyckiego-kosciola/


Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

W malowniczym, zielonym parku, na dużych i małych zwiedzających czekają miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz unikatowe, interaktywne repliki lokomotyw, parowozów, wagonów i rozmaitych obiektów infrastruktury kolejowej, w tym… dworca.
Więcej na http://www.park-miniatur.pl/


Rejsy wycieczkowe z Dziwnowa stylizowanymi statkami

Przy Wybrzeżu Kościuszkowskim znajduje się przystań pasażerska, z której w sezonie letnim wypływają statki wycieczkowe. Zabierają one turystów w fascynujące rejsy po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim i do Kamienia Pomorskiego. Statki stylizowane są na pirackie okręty.
Więcej na https://www.dziwnowek.pl/atrakcje/12/przystan_pasazerska_w_dziwnowie


Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Muzeum powstało z inicjatywy lokalnej ludności, a jego głównym pomysłodawcą jest rybak, Henryk Gmyrek. Obiekt umożliwia obcowanie z kulturą rybacką. Wśród eksponatów znajdują się narzędzia połowowe, łodzie, okazy ryb, dokumenty oraz fotografie związane z rybołówstwem.
Więcej na http://muzeumniechorze.pl/


Podczas pobytu w naszych apartamentach z przyjemnością pomożemy Ci w zaplanowaniu atrakcyjnej dla Ciebie i Twoich bliskich wycieczki.

Więcej atrakcji zobaczysz tutaj